Przydatne akcesoria komputerowe dla każdego gracza

Zakup nowego komputera to najczęściej nie wyposażenia, ponieważ dzięki niektórym akcesoriom można uzyskać większy komfort podczas pracy lub zabawy. Na szczęście zdecydowana większość takich akcesoriów oraz elementów dostępna jest w przystępnych cenach. Dodatkowo zróżnicowana oferta podkładek pod myszki, klawiatur, podkładek żelowych i wielu innych produktów sprawia, że użytkownik może dopasować stanowisko do swoich potrzeb.

Przydatne akcesoria komputerowe dla każdego gracza
  1. Przewaga komputera stacjonarnego nad laptopami
  2. Czy klawiatura bezprzewodowa to dobry zakup?
  3. Dla kogo klawiatury mechaniczne?
  4. Dlaczego warto korzystać z podkładki pod myszkę?

Co zatem warto kupić w pierwszej kolejności, aby można było wygodnie spędzać przy komputerze wiele godzin? Tego dowiesz się z naszego poradnika. Znajdziesz tu również wskazówki, które pomogą ci w znalezieniu dobrej klawiatury oraz całego zestawu komputerowego. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić czasu na porównywanie różnych akcesoriów komputerowych, tylko od razu zamówisz odpowiednie produkty.

Przewaga komputera stacjonarnego nad laptopami

Warto zacząć od tego, że chociaż od wielu lat klienci zastanawiający się nad zakupem nowego sprzętu skupiają się przede wszystkim na przeglądaniu laptopów, to wciąż nie warto skreślać komputerów stacjonarnych. Przede wszystkim mają one ogromną przewagę nad laptopami: są tańsze. Jeżeli porówna się zestaw PC z laptopem o zbliżonych parametrach to komputer stacjonarny na pewno będzie tańszy. Na tym jednak różnice się nie kończą. Jeżeli w laptopie coś się zepsuje lub użytkownik będzie chciał dołożyć dodatkową pamięć RAM, to najczęściej trzeba się udać do serwisu.

W przypadku komputera stacjonarnego sprawa jest prostsza, bo nawet osoba bez wiedzy technicznej poradzi sobie z dołożeniem kości pamięci lub podpięciem nowej karty graficznej. O ile więc komuś nie zależy na tym, aby móc zabrać ze sobą sprzęt, to komputer stacjonarny może okazać się najlepszym wyborem. Dzięki temu będzie można obniżyć koszt zakupu lub po prostu nabyć o wiele wydajniejszy zestaw za takie same pieniądze. Nic więc dziwnego, że gracze najczęściej korzystają właśnie z takiego sprzętu.

Czy klawiatura bezprzewodowa to dobry zakup?

Równie ważny, jak wybór dobrego komputera, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania domowników, jest zakup klawiatury i myszki. Często popełnianym błędem jest niedocenianie ich wpływu na komfort użytkowania komputera, co kończy się koniecznością korzystania z niewygodnej klawiatury i źle wyprofilowanej myszki. Na szczęście obecnie ceny są bardzo atrakcyjne, więc przy wyborze klawiatury nie trzeba ograniczać wyboru do produktów oferowanych przez najtańszych producentów.

Lepiej zadbać o to, aby typ klawiatury odpowiadał oczekiwaniom użytkownika. Przykładowo wbudowana klawiatura numeryczna przyda się komuś, kto często robi obliczenia lub wpisuje liczby podczas używania komputera, a klawiatura gamingowa z podświetleniem będzie idealna dla gracza. Przy zamawianiu nowej klawiatury trzeba również wybrać pomiędzy klawiaturą bezprzewodową, a standardowym modelem wyposażonym w kabel. Obecnie bezprzewodowa klawiatura potrafi działać na jednym ładowaniu akumulatora lub na jednej baterii nawet przez kilka miesięcy.

Nie ma więc ryzyka, że trzeba będzie co kilka tygodni wymieniać baterie. Klawiatury bezprzewodowe pozwalają natomiast ograniczyć ilość kabli zalegających na biurku, a jeżeli ktoś ma ustawiony komputer w pobliżu kanapy, to będzie mógł zdalnie sterować odtwarzanymi na komputerze filmami. Ostatnią rzeczą, o której warto wspomnieć w przypadku klawiatury, jest to, aby miała odpowiedni układ klawiszy. Na rynku dostępne są czasami modele z innych krajów, przez co użytkownicy mogą mieć później problemy ze wpisywaniem niektórych znaków. Rozwiązaniem tego problemu może być przestawienie znaków na komputerze i zastosowanie specjalnych naklejek, dzięki czemu użytkownik nie będzie się mylił przy korzystaniu z klawiatury.

Dla kogo klawiatury mechaniczne?

Przy okazji klawiatur warto jeszcze wspomnieć o klawiaturach mechanicznych, które mają wielu zwolenników. Najczęściej korzystają z nich osoby, które przez wiele godzin piszą na komputerze. Tym samym klawiatura mechaniczna będzie idealnym wyborem dla copywritera, dziennikarza lub programisty.

Dostępne są modele wyposażone w podświetlenie klawiszy, co ułatwia pracę wieczorem. Niektóre modele mają klawisze numeryczne, co z kolei przyspieszy pisanie tekstów z liczbami. Oczywiście odpowiedź na pytanie, jaka klawiatura powinna również uwzględnić to, czy użytkownik chce, aby klawiatura komputerowa była niska, czy wysoka. Wpływa to na komfort pracy.

Jak widać, zwykła klawiatura przewodowa już dawno wyszła z mody. Nowoczesne klawiatury komputerowe to między innymi klawiatury membranowe, a dobra klawiatura USB może stać się również ozdobą biurka. Przykładem jest model, w którym zastosowana została aluminiowa obudowa i podświetlenie RGB.

Dlaczego warto korzystać z podkładki pod myszkę?

Z akcesoriów, które powinien mieć każdy użytkownik komputera, można również wymienić podkładki pod myszkę. Chociaż nowe myszki działają również bez podkładek, to dzięki nim można mieć większą kontrolę nad kursorem, a dodatkowo nie będą narażone na zabrudzenia. Podkładki mogą również mieć żelową wkładkę, która zapewni wygodę dla nadgarstka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *