Kopiowanie PDF zabezpieczonego przed kopiowaniem

1. Zabezpieczenie kopiowania danych z PDF – jak je złamać.

Podczas kopiowana danych z pliku PDF może zdarzyć się sytuacja, w której plik pdf posiada zabezpieczenie przed kopiowaniem. Pomimo, że możesz zaznaczyć tekst w pliku pdf, nie możesz go skopiować, ani wkleić.

Jest kilka prostych rozwiązań tego problemu. Polecam wybrać najłatwiejsze z nich. By to zrobić skopiuj plik pdf na swój dysk Google i otwórz go z poziomu usług Google. Plik Pdf uruchomi się w przeglądarce jako Dokument Google. Działając w przeglądarce internetowej np Chrome możesz już kopiować dane z pliku PDF.

2. Kopiowanie zabezpieczonego PDF – przykład

Jak wcześniej wspomniałem w pierwszej kolejności wrzucamy zabezpieczony przed kopiowaniem plik pdf na dysk google i klikamy podgląd. W ten sposób otworzyłeś plik jako dokument Google.

Kopiowanie zabezpieczonego pdf - kopiowanie danych
Kopiowanie zabezpieczonego pdf – kopiowanie danych

W opcji podglądu możesz już skopiować dane skrótem CTRL+C. Jak się okazuje możemy w ten sposób bez ograniczeń kopiować dane także z plików pdf, które są zabezpieczone.

Kopiowanie zabezpieczonego pdf - kopiowanie danych
Kopiowanie zabezpieczonego pdf – kopiowanie danych

Wyżej opisany sposób działa dla plików pdf, które zawierają elementy tekstowe i jednocześnie są zabezpieczone. Sposób ten nie zadziała oczywiście w przypadku plików, w których tekst jest obrazem. Tego typu pdf możemy przerobić na tekst jedynie za pomocą oprogramowania OCR.

Podobne przykłady publikowane są w tym dziale. Życzę udanego korzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Kopiowanie PDF zabezpieczonego przed kopiowaniem”