Wprowadzenie do VBA w Excelu

Czym jest VBA w Excelu?

Visual Basic for Applications, a więc popularne VBA to język programowania, którego możemy używać przede wszystkim w aplikacjach pakietu MsOffice. VBA znacząco rozszerza możliwości pakietu. Umożliwia nam tworzenie rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do zrobienia w Excel, Word czy Access.

W każdej z tych aplikacji kod piszemy w bardzo podobny sposób. Język VBA to język o prostej konstrukcji. Idealnie nadaje się do nauki dla początkujących programistów. Składnia języka jest prosta. Dostępny jest szereg użytecznych funkcji. W naszym kursie zajmiemy się szczegółowo nauką programowania VBA pod Excelem.

Przy pomocy języka programowania możemy korzystać przede wszystkim z możliwości, których nie daje nam sam arkusz Excela. Możemy tworzyć własne funkcje i makra. Możemy automatyzować naszą pracę, by robiła się sama.

Do czego możemy wykorzystać VBA?

Za pomocą kodu VBA w Excel możemy:
  • Tworzyć użyteczne makra
  • Tworzyć własne funkcje, np takie, których nie daje nam Excel
  • Tworzyć dodatki do Excela
  • Korzystać z programów niezwiązanych na pierwszy rzut oka z Excelem
  • Automatyzować swoją pracę. Wyobraź sobie, że Twoja praca robi się sama, a ty możesz zająć się bardziej pożytecznymi sprawami

Kurs Excel VBA – Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Excel VBA - Wprowadzenie
Kurs Excel VBA – Wprowadzenie

Jeśli wiesz już wystarczająco dużo o Excelu i chcesz poszerzyć swoje umiejętności, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Kurs jest oparty o Excel 2019. Nie ma żadnych przeszkód, by wykorzystywać poznane umiejętności także we wcześniejszych wersjach Excela. Jeśli nie chcesz wydawać kilkuset złotych na płatne kursy Excela stworzone tylko po to, by ktoś na nich zarobił skorzystaj z bezpłatnego kursu na tej stronie.

Z pewnością znajdziesz tu wiele więcej cennych informacji. Kurs jest przygotowany na podstawie praktyk w toku mojej wieloletniej pracy związanej z analizą danych.  Stawiam na to, z czego rzeczywiście korzystamy w VBA w Excelu. Do rozpoczęcia i przejścia kursu potrzebny Ci będzie jedynie zainstalowany program MsExcel. Polecam wybranie najbardziej aktualnej wersji (obecnie 2019). Jeśli jesteś gotów rozpocząć kurs online, przejdź do kolejnego rozdziału, w którym poznasz Edytor VisualBasic.

POWODZENIA !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarze “Wprowadzenie do VBA w Excelu”