Hasło VBA – Kod Excel VBA dostępny po wprowadzeniu hasła

1. Hasło w VBA – Jak to zrobić?

Chcesz, by nikt nie mógł zobaczyć napisanego przez Ciebie kodu VBA? Hasło VBA w Edytorze Visual Basic jest najlepszym sposobem, by to zrobić. Chcemy, by w oknie Edytora przy próbie rozwinięcia listy projektu wyświetlał się taki komunikat:

VBA Excel - Hasło do kodu VBA
VBA Excel – Hasło do kodu VBA

By to zrobić otwórz Edytor VB w Excelu. Wejdź w zakładkę Tools. Wybierz VBAProject Properties. Powinno wyświetlić się okno właściwości projektu. Zakładka Protection odpowiada za nałożenie hasła na projekt VBA. By to zrobić zaznacz checkbox zatytułowany Lock Project for viewing. Poniżej wpisz swoje hasło i je zatwierdź.

Excel VBA - Hasło VBA
Excel VBA – Hasło VBA

Kod VBA Excel dostępny będzie wyłącznie po wprowadzeniu hasła. Każde Twoje makro Excel z poziomu kodu nie będzie dostępne dla innych użytkowników pliku. Pamiętaj, że hasło VBA jest proste do złamania. Używamy go głównie po to, by nikt z odbiorców naszej aplikacji nie mógł sprawdzić, w jaki sposób działa aplikacja oraz nie mógł skopiować naszego kodu. Poniżej plik z przykładem założenia hasła na kod VBA. Hasło do pliku z przykładu: „qwerty”

hasło_vba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Hasło VBA – Kod Excel VBA dostępny po wprowadzeniu hasła”