Instalacja Python

Na sam początek zacznij od instalacji środowiska. W pierwszej kolejności instalujemy Pythona w możliwie najwyższej wersji. W odpowiedzi na pytanie, czy wybrać Python 2.x, czy Python 3.x odpowiadam jednoznacznie bez wyjaśniania – wybierz wersję 3.x.

Jak zainstalować Python w Windows?

W celu instalacji Python wchodzimy na stronę python.org i z działu download wybieramy najnowszą wersję Python dla swojego systemu operacyjnego. W najczęstszym przypadku będzie to Python dla Windows 64 bit. By go pobrać możesz przejść bezpośrednio do tej strony i wybrać pozycję o nazwie „ Download Windows x86-64 executable installer „.

Kurs Python – Instalacja Python

Pobrany plik uruchamiamy i przechodzimy po kolei przez etapy instalacji. Przed instalacją warto wybrać opcję „Add Python to PATH”. Ułatwi nam to pracę w Pythonie. W naczęstrzym przypadku wybieramy Install Now.

Kurs Python – Jak zainstalować Python

Na koniec otrzymasz komunikat o powodzeniu instalacji. Warto jest dodatkowo zaznaczyć opcję „Disable path length limit”.

Kurs Python – Instalacja Pythona

Python został zainstalowany na Twoim komputerze. Teraz możesz już napisać swój pierwszy program, o którym przeczytasz w następnym artykule kursy pod tym linkiem: Pierwszy program w Python.

Artykuł jest częścią kursu Python, który publikuję na tej podstronie: Python Kurs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *